“Poznaj samego siebie” – cyklicznie opiszemy na łamach naszego bloga każdy z 34 talentów

“Poznaj samego siebie” – taką mądrość przekazywała już wyrocznia Apollina w Delfach w starożytnej Grecji. Poznanie swoich możliwości i ograniczeń ułatwia wybranie właściwej drogi życiowej. O talentach mówi także Biblia.W dzisiejszych czasach narzędzie o nazwie Clifton Strenghts Finder, zwane popularnie testem Gallupa jest wykorzystywane by pomóc zrozumieć jakie mocne strony posiadamy. W książce “Teraz odkryj swoje mocne strony”, która doczekała się również polskiego wydania są opisane talenty jakie każdy z nas ma ukryte w sobie. Psychometryczne narzędzie badawcze, jakim jest test Gallupa, ma na celu skupienie informacji niezbędnych do osiągnięcia doskonałości w różnorodnych rolach zawodowych. Test Gallupa jest uważany za jeden z najbardziej rzetelnych i trafnych testów psychologicznych. Wielu z nas skupia się na rozwijaniu i pobudzaniu tych sfer naszego życia, które – delikatnie ujmując – są nasza piętą Achillesową. A może lepiej byłoby zwrócić uwagę na drzemiące w nas talenty oraz zdolności i to właśnie im poświęcić trochę więcej uwagi?
Wiedza na temat samego siebie, własnych predyspozycji oraz umiejętności jest niezwykle cenna. Stanowi kapitał, który pozwala nam wytyczyć właściwą ścieżkę swojej kariery w taki sposób, by swoją pracę wykonywać z przyjemnością i satysfakcją. Skąd ją czerpać? Warto skorzystać ze specjalnych narzędzi, które pozwalają nam zdobyć niezbędne informacje.

Każdy z nas posiada talenty. Co więcej, każdy z nas ma ich aż 34. Cyklicznie opiszemy na łamach szkolnego bloga każdy z 34 talentów. Pierwszy talent już wkrótce…

Barbara Rajs-Petrocyn


Jak odkryć swoje talenty? – obejrzyj –

https://www.facebook.com/HeksagonPRO/videos/318832356244376/


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s